اخبار باشگاه

دانشگاه آزاد اسلامي دانشگاهي توسعه گرا ، پژوهش محور و تحول آفرين است

استاندار مازندران در اجلاس سراسري رؤساي باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان دانشگاه آزاد اسلامي گفت : دانشگاه آزاد اسلامي دانشگاهي توسعه گرا و پژوهش محور است.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساری، دكتر ربيع فلاح استاندار مازندران در جمع رؤساي باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان دانشگاه آزاد اسلامي كشور در ساري با گراميداشت سومين روز دهه فجر انقلاب اسلامي كه به عنوان نهضت علمي ، اقتصاد مقاومتي و مديريت جهادي نامگذاري شده است، گفت : خدمات دانشگاه آزاد اسلامي در توليد علم و تحقق اقتصاد مقاومتي قابل تقدير است .

وي مازندران را مهد علم و دانش و عالم پرور خواند و افزود : توسعه يافتگي بدون پژوهش و تحقيق و كارآفريني ممكن نيست و دانشگاه مهمترين نقش را در دستيابي به اين توسعه دارد.
مقام عالي دولت در استان ادامه داد : خودم از دانش آموختگان دانشگاه آزاد اسلامي هستم و دانشگاه آزاد اسلامي دانشگاهي تحول آفرين در كشور است .

وي از نياز آذري رئيس دانشگاه آزاد اسلامي مازندران به عنوان مديري توسعه گرا و نخبه ياد كرد و گفت از ۱۰۰ اختراع ثبت شده ملي از سوي باشگاههاي پژوهشگران جوان و نخبگان كشور ۱۷ اختراع مربوط به دانشگاه آزاد اسلامي ساري است و اين تعداد اختراع بيانگر ظرفيت بالا و مهم مازندران است.

وي حركت از كمي گرايي به كيفي گرايي را از سياستهاي دانشگاه آزاد اسلامي اعلام كرد و گفت : مهمترين ابزار توسعه و كليد توسعه در دست دانشگاست و نقش دانشگاه در تحول سياسي ، اجتماعي و اقتصادي نقشي بي بديل است .

وي تصريح نمود بايد به دنبال دانشگاه توسعه محور ، پژوهش محور و كارآفرين باشيم و الحمدلله دانشگاه آزاد اسلامي با مديريت منسجم ، هماهنگ و راهبري مي تواند در اين زمينه موفق باشد.
استاندار مازندران در ادامه به زيرساخت هاي مناسب فناوري اطلاعات و ارتباطات در مازندران اشاره كرد و گفت : استان مازندران با ضريب نفوذ ۱۰۲ درصدي اينترنت در كشور بعد از تهران رتبه دوم را داراست و بايد به گونه اي برنامه ريزي كنيم تا از اين فرصت براي توسعه اشتغال و توليد استفاده شود.

وي توسعه دولت الكترونيك را يكي از سياستهاي جدي در مازندران اعلام كرد و گفت : در دهه فجر امسال سيستم موبايل گاورمنت براي ارائه خدمات بيشتر و بهتر به مردم در مازندران راه اندازي مي شود.

وي از پژوهشگران و مخترعان خواست تا براي برون رفت از مشكلات موجود راهكارهاي عملي و واقعي ارائه نمايند.

درباره نویسنده

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *